Incest v anime

14. ledna 2016 v 15:22 | Shiwai |  Anime
Ahoj!
Tákže, na začátek bych chtěla říct, že tento článek nebude o konkretních anime obsahující incest, pokud chcete, tak není až tak těžké najít si to. :D

Poslední dobou si začínám všímat, že v čím dál více anime se objevuje incest nebo alespoň náznaky incestu. Nejen v nových anime, ale taky ve starých nebo "nesmrtelných" - Another (ova), Shingeki no Kyojin (sice Mikasa a Eren nejsou ve skutečnosti sourozenci, ale i tak...), Watamote,... Nikdy mi to nijak nevadilo nebo jsem si toho dokonce ani nevšimla, ale čím více anime jsem viděla, tím jsem k nim kritičtější. A uvědomila jsem si, že vlastně ani nevím, jestli mi to vadí nebo to jsem schopna přehlížet.


První věc, co jsem mě napadla, bylo si o tom něco zjistit. Projela jsem křížem krážem internet a zjistila jsem, že první náznaky incestu (v anime) se objevily okolo roku 1984 v anime Cream Lemon. Tady mezi sourozency nešlo pouze o sexuální vztah. Cream Lemon je označované jako shojo ( http://www.urbandictionary.com/define.php?term=shojo ) . Z toto tak trochu vyplývá, že incest v anime se "vyvinul" z shojo, a pomalu se expandoval i do ostatních žánrů.
No, a proč je tabu jako incest tak časté?
Vlastně ani nevím. Myslím, že se společnost k podobným tématům staví jinak, než to bývalo a to je taky důvod, proč už nikomu nepřipadá lehký incest v (nejen) anime zvláštní. Co třeba takové Game of Thrones?
A můj konečný názor?
Je to jen animované/hrané, prostě smyšlené. Kdyby mi v reálném životě někdo řekl, že třeba spal se svým sourozencem, tak se na osobu samozřejmě začnu dívat skrze prsty. Ale toto je fikce, tak snad nějaký ten náznak přežiju, i když incest, ecchi a podobné žánry nevyhledávám. :)
No a co si o tom myslíte vy?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kalanche XD Kalanche XD | 4. března 2016 v 16:06 | Reagovat

No incest tedy taky tolik nemusím ale ecchi mi vůbec nevadí :3 XD

2 Shiwai Shiwai | Web | 6. března 2016 v 18:43 | Reagovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama