Úvod - Co je to Visual Kei? O.o

29. ledna 2016 v 19:06 | †Dai† |  VKei
Yo~
Tak jsem se tady Shiwai nasáčkovala na blog :> Jak už zmínila, jsem Dai :3
Tato rubrika se bude týkat stylu Visual Kei (zkráceně VKei, VK) a tak bude asi nejlepší když vám Visual Kei představím. ^-^

Visual kei je japonský styl založený hlavně na vizuálním (you don't say :D) projevu, má svůj specifický způsob oblékání i styl hudby. Jde o to, být originální a osobitý. Vyzařuje svým androgynous (oboupohlavním) vzhledem. VK má i svůj podstyl - Oshare Kei. Narozdíl od Visual Kei, které tvoří převážně černá barva, Oshare Kei bývá velmi barevné a veselé.

Visual kei - vznik se datuje někde v 80. letech, za zakladatele je považována skupina X Japan ( 1982 - 1997, 2007 - současnost). Co se stylu týče, je to takový mix punku, gothic a všeho možného :D Jak už jsem zmínila, základem je černá barva, velkou část stylu tvoří vlasy a makeup - vlasy často trčí všemi směry a hrají všemi barvami, to samé u makeupu. Piercingy a tetování jsou u obou stylů také velmi oblíbené.
X Japan v počátcích ^-^

Oshare Kei - jelikož mě tenhle styl nikdy moc nechytl, nevím o něm tak moc, ale snažila jsem se :D. Za zakladatele je považována skupina Baroque, takže vznik Oshare Kei odhaduji někdy v roce jejich vzniku (2001 - 2004, 2012 - současnost). Styl se nebojí kombinovat všechny možné barvy a vzory.
Baroque, starší fotky se mi sehnat nepovedlo, tato je z roku 2012

Teď ještě pár příkladů:
VK: Dir en Grey za starých časů (tipla bych rok 2002)

The Gazette (2010)
Versailles (2012)
Mejibray (2015)
Oshare Kei:
An Cafe (Antic Cafe)
SUG
LM.C
†Dai†
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama