J-rock jde do kytek...

12. března 2016 v 20:20 | †Dai† |  J-rock

Yo~

Dnes tu jsem s vážnějším obsahem. Vůbec by mě nenapadlo tento článek napsat, kdybych se před chvílí nedozvěděla o rozpadu AvelCain... Pokud je neznáte, vůbec to nevadí, nebudu totiž mluvit o nich.
Pro ne-angličtináře překlad: Visual Kei není ani tak styl. Je to spíš svoboda vyjádření sebe sama. Můžeš být cokoliv. To je má definice Visual Kei.


Tak jsem si v pohodě hrála assasína, pak otevřu facebook a dozvím se tohle... Spíš než abych byla smutná, jsem neskutečně naštvaná. Ne na AvelCain, ale na to, co se děje...
Pokud to víc sledujete, možná vás napadlo, že se rozpadá nějak moc skupin... a máte naprostou pravdu. Hlavně tedy od začátku tohoto roku, ale děje se to už pár let, jen teď to nabralo extrémní rozměry...
Napíšu zde pár příkladů skupin co se od začátku roku rozpadly: Born, Shounenki, Femme Fatale - to jsou ty známější, dále jsem otevřela stránku visualioner a projela novinky: Re;Light, LOUD GRAPE, LIV'ERT, FANG, D4C, LIN, GAGA, VELVET EDEN, Luccica, Qualius... děsivé, že? A co kdybych řekla, že tohle jsou skupiny, co se rozpadly jen za poslední měsíc.
Je to prostě hrozně moc... "nejlepší" na tom je, že čím dál víc j-rockerů ze skupin, co se rozpadnou, už všechno vzdají a zmizí z internetu. U těch pak jen můžeme doufat, že žijí lepší život.

Problémem je to, že j-rock má málo fanoušků. Největší nárůst byl řekněme v letech 2005-10. Pak to začlo postupně opadat a teď máme co máme. J-rock jde do kytek a ví to jak j-rockeři tak fanoušci. Nemůžeme ale dělat nic jiného, než se ho snažit šířit.
Dalším problémem je, že je neskutečně moc malých kapel, které se rozpadají tak rychle jak se založí (viz nahoře). Jako je super, že se snaží samozřejmě. Ale je jich prostě moc a tyhle skupiny j-rock nezachrání.
A aby těch problémů nebylo málo, máme tu ty nejslavnější skupiny - výhoda je to, že nemají důvod se rozpadnout, protože jsou úspěšné. Nevýhoda je to, že sice mají fanoušky po celém světě, ale ti fanoušci neví nic o slově j-rock a neposlouchají žádné další skupiny, protože se to k nim nedostane. (Většina j-rock skupin se spolu různě schází, postují selfie a podobně, čímž máte možnost se o jiných skupinách dozvědět. Viděli jste snad ale tohle u např. One ok Rock? Ne).
Také musím zmínit toto: Monolith & Lycaon - Monolith se rozpadli
Lycaon & AvelCain - Lycaon se rozpadli
AvelCain & Sibile Bashir - AvelCain se rozpadnou...
Jestli se pak rozpadnou Sibile Bashir tak začnu věřit, že je ty společnosti z nějakého důvodu kácí podle seznamu.

Což mě přivádí k dalšímu tématu a to jsou společnosti...
Nebudu psát o tom, jak jsou komerční, protože to všichni víme a to hlavní, o tomhle ty společnosti jsou. Všude jde jen o peníze a tak to bylo je a bude.
Budu psát ale o tom, jaké jsou společnosti kolikrát zvěrstvo, kvůli jejich smlouvám. *cough* PSC *cough*
Aneb, jak napsal jeden j-rocker na twitter: "Když jednou podepíšete smlouvu, nejde žít bez depresí." - hádám, že kvůli tomuto výroku šel na kobereček...
Ale bohužel je to pravda. Podepisování smluv u společností, hlavně u již zmíněné PS Company, je velmi podobné upisování se ďáblu.

Tady vám vypíšu pár věcí, co v takových smlouvách stojí a co se dostalo na veřejnost:
- samozřejmě, nesmí o společnosti a co se v ní děje, nic říct (tímto si kryjí věci níže)
- nesmí randit, natož si nedejbože někoho vzít a mít děti (Miyavi od společnosti, co ho podporovala odešel, aby se mohl oženit, dále Aoi z The GazettE, se musel rozhodnout mezi skupinou a přítelkyní... jak vidno, vybral si skupinu, ale vsadím se, že mu to pořád vrtá hlavou)
- nesmí si sami zvolit účes (to už mi přijde směšné)
- během tour, je povinnost dostavit se na zkoušku a to ikdyž jsou nemocní (Rey z Avanchick nedávno hrál se čtyřicítkama teplotama)
- jestli jsou ve smlouvě napsaní na 10 let, musí být v té společnosti 10 let nebo tedy ohlásit disband, ale i s disbandem jsou pořád svázaný s tou smlouvou... čili nesmí do jiné společnosti, nesmí používat ten stejný název kapely atd. Proto, pokud skupina neuvede důvod disbandu, z 90% to je kvůli společnosti a o ní nesmí nic říct.
Hodně skupin se rozpadá protože to už fyzicky nebo psychicky nezvládá...
- dále tu mám něco, co není potvrzené, ale více než pravděpodobné... dá se toho všimnout často, např. když koukáte na poslední live Lycaonu. Zero, kytarista, nemluví. Ale jednalo se o poslední koncert a dostal se k němu mikrofon a užuž vypadal, že něco řekne... ale nakonec nic. Nejspíš to také bylo, kvůli společnosti, protože to byla prostě image kterou u nich měl zapsanou. Ze stejného důvodu bych řekla, že si Reita z The GazettE nesmí sundat pásku/masku.

Tohle tedy zdaleka nebylo vše, co bych k tomu řekla, ale nechci aby tento článek byl dlouhý jako pauza Versailles.
Dost možná ho postupně ještě aktualizuji.
Děkuji, pokud jste dočetli až sem.
†Dai†
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Cherry Cherry | Web | 12. března 2016 v 21:15 | Reagovat

máš to sepsané vážně skvěle :) musíme doufat, věřit, podporovat a šířit.. pak to třeba půjde :D j-rock fans se nevzdávají bez boje ^^ Narozdíl od některých kapel, ehm... :D

2 †Dai† †Dai† | 12. března 2016 v 21:23 | Reagovat

[1]: Děkujů x'3 ... třeba ano :D ^-^

3 Natálie Natálie | Web | 13. března 2016 v 11:00 | Reagovat

dobře napsáno :)

4 †Dai† †Dai† | 13. března 2016 v 11:16 | Reagovat

[3]: Děkuji ^-^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama